پیگیری سفارش : [02166407009]
به وب سایت انتشارات جعفری خوش آمدید
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. روانشناسی
  3. تمرین عامدانه در طرح واره درمانی
دارای 11% تخفیف
تمرین عامدانه در طرح واره درمانی ابن سینا

تمرین عامدانه در طرح واره درمانی

کد کتاب190063

کتاب تمرین عامدانه در طرح واره درمانی

تعداد صفحه
216
چاپ
زبان
سال نشر
شابک
قطع
نوبت چاپ

خرید کتاب تمرین عامدانه در طرح واره درمانی

کتاب تمرین عامدانه در طرح‌واره درمانی

این کتاب بر طرح‌واره درمانی یعنی رویکردی متمرکز که توسط جفری یانگ و همکارانش با تأکید بر درمان مؤثرتر مراجعان با اختلالات شخصیت و با زمینه‌ای مزمن علائم، که به روش سنتی درمان شناختی-رفتاری پاسخ نمی‌دهند، بسط یافته است. چارچوب مفهومی-نظری یانگ اساساً بر درمان فردی تأکید داشت و بعدها برای کار با زوج‌ها، گروه‌ها و کودکان و نوجوانان سازگار شد. طرح‌واره درمانی یک مدل جامع، دقیق و مؤثر نظری است که به صورت راهبردی از دیگر مکتب‌های روان‌درمانی از جمله شناختی- رفتاری، گشالت و درمان‌های هیجان‌مدار، حساسیت‌زدایی حرکت چشم و پردازش مجدد، ذهن‌اگاهی، عصب زیست‌شناسی فردی و مداخلات حسی-تنی وام گرفته است.

هدف ما در این کتاب این است که تمرین عامدانه مؤلفه‌ای اضافی باشد که برای بهبود آموزش طرح‌واره درمانی طراحی شده است. به طور ایده‌‌آل تمرین عامدانه می‌تواند به کارآموزان و درمانگران کمک کند مهارت‌های اساسی طرح‌واره درمانی را به مخزن آموزشی خود اضافه کنند و امکان دسترسی به صورت خودکار را در بافت کار با مراجع در اختیار داشته باشند. تمرین عامدانه قرار نیست تنها شکل آموزشی‌ای باشد که در آن شایستگی طرح‌واره درمانی به دست می‌آید. در بهترین حالت می‌توان آن را یک مکمل مهم برای دیگر روش‌های آموزشی و سوپرویژن در نظر گرفت.

این مجموعه بر تمرین عامدانه تأکید دارد که در واقع روشی آموزشی است به ویژه برای بهبود قابل اعتماد عملکرد در مهارت‌های پیچیده در محیط‌های کاری چالش برانگیز طراحی شده است. تمرین عامدانه مستلزم آموزش مکرر و تجربی برای یک مهارت خاص تا زمانی است که آن مهارت به صورت خودکار دربیاید.

کتاب تمرین عامدانه در طرح‌واره درمانی

بخش 1: چشم انداز کلی و دستورالعمل‌ها

بخش 2: تمرین‌های عامدانه برای مهارت‌های طرح‌واره درمانی

بخش 3 : راهبردهای بهبود تمرین‌های عملی عامدانه