آخرین بروزرسانی چهارشنبه 1403/01/29
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. علوم پزشکی
  3. نورولوژی
  4. نورولوژی مریت 2022 جلد سوم
دارای 5% تخفیف

نورولوژی مریت 2022 جلد سوم

کد کتاب 186866

کتاب نورولوژی مریت 2022 جلد سوم

تعداد صفحه
206
چاپ
رنگی
زبان
فارسی
سال نشر
1401
شابک
9786004896290
قطع
رحلی
مترجم
مهری امیری - دکتر سپیده حمزه‌ای - دکتر آیدا قرنجیگ - دکتر نوشین جعفری - دکتر سیده الهام موسوی - دکتر لیلا صفائی پور - دکتر آناهیتا رجبی
نوبت چاپ
اول
نویسنده
مریت

خرید کتاب نورولوژی مریت 2022 جلد سوم با 5 درصد تخفیف

کتاب نورولوژی مریت 2022 جلد سوم

ضربه مغزی یک آسیب تروماتیک مغزی خفیف است که با یک ظاهر تیپیک گذرا از علائم و نشانه‌های عصبی تعریف می‌شود، علائمی از جمله سردرد، سرگیجه، عدم تعادلف خستگی، حساسیت به نور و صدا، مشکلات تمرکز و اختلال حافظه (اغلب به عنوان «مه» مغزی توصیف می‌شود)، اختلال خواب یا اختلال خلقی، که به دنبال یک حرکت سریع مستقیم یا غیرمستقیم در مغز ک باعث چرخش یا جابجایی شدید مغز و آسیب ناشی از افزایش یا کاهش شتاب در مغز می‌شود، ایجاد می‌شود. برای تشخیص ضربه مغزی نیازی به از دست دادن هوشیاری در زمان ضربه نیست. علائم اضافی زمان ضربه ممکن است شامل اختلالات بینایی گذرا یا توهمات بصری خود به خودی که معمولا به «دیدن ستاره‌ها» توصیف می‌شود، باشد. اصطلاح مرتبط، subconcussive brain injuru (آسیب مغزی خفیف‌تر از ضربه مغزی) نیز یک TBA خفیف است که اغلب همراه با همان علت زمینه‌ای یا اتیولوژی آسیب ضربه‌ای، اما بدون هیچ علامت سابژکتیوی یا آبژکتیوی است.  ضربه مغزی ممکن ایت با هر علت تروماتیکی از جمله افتادن از ارتفاع کافی، تصادفت وسایل نقلیه موتوری، صدمات غیرنافذ انفجار در زمینه مبارزه، خشونت خانگی، یا سایر رویدادهای آسیب‌زای فیزیکی رخ دهد.

برای قرن‌ها به عنوان یک مسأله در تصدفات، جنگ و ورزش شناخته شده است. دیده شون موارد با پروفایل بالاتری از ضربه مغزی مکرر در ورزش‌های تماسی باعث رد نگرانی در مورد اثرات بالقوه دراز مدت ضربه مغزی و در اولویت قرار گرفتن آن در سال‌های اخیر شده است. این نگرانی‌ها به ویژه بر روی جوانان آسیب‌پذیر و مغزهای در حال رشد متمرکز شده است. مداخلات قابل توجهی در طی 15 سال گذشته صورت گرفته است که به درک پاتوبیولوژی عواقب کوتاه مدت و بلندمدت ضربه مغزی منفرد و مکرر و اپیردمیولوژی آن به خصوص در ورزش کمک کرده است. چالش‌های عمده در این زمینه شامل نیاز به بهبود دقت تشخیص در زمان درست، ارزیابی‌های مبتنی بر بیومارکرها برای تعیین بهتر معیارهای عینی بازیابی و ارزیابی ریسک شخصی برای آسیب مکرر می‌باشد.

کتاب نورولوژی مریت 2022 جلد سوم

فصل 46: ضربه مغزی و انسفالوپاتی مزمن پس از تروما

فصل 47: آسیب مغز تروماتیک 

فصل 48: جراحات تروماتیک اعصاب کرانیال و اعصاب محیطی 

فصل 49: نقص شناختی خفیف 

فصل 50: بیماری آلزایمر

فصل 51: دمانس فرونتوتمپورال 

فصل 52: دمانس لوی بادی 

فصل 53: دمانس عروقی و اختلال شناختی

فصل 54: بیماری پریون

فصل 55: اختلالات سر درد اولیه و ثانویه

فصل 56: اختلالات درد صورت و نورالژی‌های کرانیال دردناک 

فصل 57: سندروم درد ناحیه‌ای پیچیده

فصل 58: درد نوروپاتیک 

فصل 59: طبقه‌بندی تشنج‌ها و صرع 

فصل 60: مدیریت اپی‌لپسی

فصل 61: سندروم منییر، سرگیجه پاروکسیسمال خوش‌خیم وضعیتی، نوریت وستیبولار

فصل 62: آمنزی گلوبال گذرا

سایر کتابهای مرتبط

محصولاتی که کاربران دیگر خریده اند

پرفروش های علوم پزشکی/نورولوژی

2%
کد کتاب : 105172

انتشارات تیمورزاده

395,000 تومان387,100 تومان