1. انتشارات جعفری نوین
  2. روانشناسی
  3. خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)
دارای 5% تخفیف
خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه) ابن سینا

خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

کد کتاب 165888

کتاب خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

تعداد صفحه
146
چاپ
تک رنگ
زبان
فارسی
سال نشر
1400
شابک
978622766416
قطع
وزیری
مترجم
علی فیضی - عاطفه محمدصادق - مسعود اسدی
نوبت چاپ
اول
نویسنده

خرید کتاب خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

|

خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)


خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

تصویر 1 کتاب خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

کتاب خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

این راهنما مانند اکثر تمرین‌های عامدانه، دستورالعمل‌هایی را برای بهبود بخشیدن به زیر مجموعه خاصی از صلاحیت‌های درمانگران فراهم آورده است. در تمارین عامدانه، صلاحیت‌هایی در درمانگران تقویت می‌شود که مرتبط با هماهنگی و درگیر شدن با درمانجو در زمان‌هایی است که درمانگر احساس ناخوشایندی را نسبت به درمانجو یا موقعیت تجربه می‌کند. این احساسات ناخوشایند بسته به چارچوب نظری درمانگر، درقالب اصطلاحاتی مثل انتقال متقابل یا شاید واکنش‌پذیری توصیف می‌شود که حوزه روان‌درمانی تاکنون نتوانسته به روش‌های سازگار و باثباتی آن را حل‌و فصل کند. معمولا زمانی به این نارضایتی ‌های درمانگرن پرداخته می‌شود که ناظر بالینی با درجات مختلفی از اثربخشی به کارآمورز کمک می‌کند موقعیت و دلایل آن را شناسایی کرده و سپس واکنش‌های خود را مدیریت کند. گاهی ناظر بالینی در پاسخ به این نیازهای کارآموز به سمت آسیب‌شناسی واکنش‌های وی تغییر مسیرداده و یا در تله درمانگری کردن برای کارآموز گرفتار می‌شود.

این راهنما نه تنها تجارب درمانگر را قاعده‌مند می‌سازد بلکه برای حل آن‌ها سازوکاری را نیز نشان می‌دهد. مانند اکثر تمرین‌های عامدانه، مؤثر واقع‌شدن تمرین‌ها نیازمند کار و تلاش زیاد است. با این حال، رومنیر مراحل کار را کاملا روشن و قابل مدیریت بیان کرده است.

شیوه نوشتاری جذاب و زنده این راهنما از دیگر عوامل کمک‌کننده آن است. داستان‌های رومنیر درمورد یادگیری صخره‌نوردی، خلبانی هواپیما و راندن اتوبوس گردشگری نه تنها باعث صمیمیت خواننده با نویسنده می‌شود بلکه به طور مؤثری نکات مورد نظر او را قابل درک می‌کند.

در نهایت، تونی رومنیر راهنمای خلاقانه و مهمی را نوشته است. استادان و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی و کارآموزی از ابزار آموزشی که این کتاب در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و تا پیش از این سرسری گرفته‌شده است استفاده خواهند کرد. مربیان، این راهنما را در کمک به درمانگران مجرب مفید خواهند یافت. به علاوه این راهنما برای درمانگرانی که می‌خواهند به تنهایی روی بهبود ظرفیت روانی خود کار کنند سودمند خواهد بود.

کتاب خبرگی در مهارت‌های درونی روان‌درمانی (راهنمای تمرین عامدانه)

بخش 1: برنامه آموزشی

بخش 2: شیوه‌های تمرین عامدانه

بخش 3: فعالیت‌های پیشرفته تمرین عامدانه

بخش 4: راهبردهای یادگیری

بخش 5: منابع