آخرین بروزرسانی دوشنبه 1403/05/01
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. دندانپزشکی
  3. مرجع
  4. اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1
دارای 17% تخفیف

اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1

کد کتاب 188801
تعداد صفحه
363
چاپ
رنگی
زبان
فارسی
سال نشر
1398
شابک
9786004245869
قطع
رحلی
مترجم
دکتر احسان امینی - دکتر زهراسادات ترابی - دکتر محمد خصوصی ثانی - دکتر سید شروین شفیعی - دکتر آرش صراف‌زاده - دکتر حمیدرضا مسلمی
نوبت چاپ
اول
نویسنده
لاری پیترسون - جیمز آر. هاپ - ادوارد الیس - مایرون آر. تاکر

خرید کتاب اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1 با 17 درصد تخفیف

کتاب اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1

کتاب اصول جراحی دهان فک و صورت یکی از سلیس ترین و معتبرترین کتب مرجع جراحی دهان، فک و صورت برای دانش پزشکان در سراسر دنیا می‌باشد که در ترجمه آن سعی گردیده تا این اصل مهم لحاظ و حفظ گردد.

کتاب اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1

رشته جراحی دهان و فم و صورت و برنامه‌های رزیدنتی آن در سال 1354 شمسی در ایران پایه‌گذاری گردید و اولین دوره رسمی آموزشی آغاز گردید. از همان ابتدا کوشش به عمل آمد که برنامه آموزشی منطبق با برنامه‌های پیشرفته بین‌المللی و به خصوص آمریکا که پیشرو این زمینه بوده تنظیم گردد. با گسترش رشته و توسعه دامنه فعالیت درمانی، علمی و تخصصی در کشورهای پیش‌آهنگ، خوشبختانه تکامل و توسعه برنامه‌های آموزشی در ایران نیز با بازنگری‌های متناوب و افزایش اجتناب‌ناپذیر رزیدنسی، هماهنگی سطح علمی و درمانی و در جهاتی حتی پیشرفته ‌تر کسب گردیده است.

نظام پیشرفته این رشته محصول کوشش آگاهانه و فعالیت فردی اساتید گرامی بوده است. گرچه موانع عدیده و متأسفانه گاهی اداری مشکلاتی را برای فعالیت علمی به وجود آورده است که با شکیبائی و استدلال علمی و منطقی اساتید رشته تا حدی مرتفع گردیده است و بعضی متأسفانه ادامه دارد.

کتاب موجود نتیجه تلاش تعدادی از رزیدنت‌های جراحی دهان و فک و صورت می‌باشد. مزایا و خصوصیات خاص این کتاب تحت نام «جراحی دهخام و فک و صورت نوین» را می‌توان به قرار ذیل خلاصه نمود:

1- نویسندگان اصلی کتاب در آمریکا از اساتید برجسته و صاحب‌نظر می‌باشند.

2- ترجمه بسیار روان است و برگردان به زبان فارسی بسیار گویا و دور از ابهام می‌باشد. خواننده احساس برگردان از زبان دیگری را نمی‌نماید. ایمن امر از اهمیت قابل توجهی برای مطالعه و برای خواننده برخوردار است.

3- تقسیم‌بندی فصول کتاب توسط مؤلفین بسیار عالی تنظیم گردیده است که به خواننده از ابتدای علم جراحی دهان و فک و صورت تا آخرین پیشرفت‌ها اطلاعات لازم را می‌دهد.

4- از مزایای با ارزش کتاب نحوه تنظیم مطالب هر فصل می‌باشد به نحوی که قابل استفاده توسط دانشجویان دوره دکتری(undergranduate)(با انتخاب مناسب فصول و صفحات)، رزیدنت‌های دوره تخصصی و متخصصین رشته می‌باشد و بنابراین قابل توصیه برای همه می‌باشد

5- مطالب UoToDate می‌باشند و همانگونه که ذکر شد هر مطلب از شکل ساده و ابتدایی تا درمان‌های پیشرفته تنظیم گردیده است. به طور نمونه می‌توان فصل جراحی‌های پیش‌پروتز و ایمپلنت را ذکر نمود. ابتدا اعمال جراحی ساده تا پیشرفته نسوج نرم و سخت برای پروتز مورد بحث قرار گرفته‌اند و سپس مطالب مربوط به ایمپلنت از فلسفه osseointegration، مراحل ساده ایمپلنت‌گذاری و متعاقب آن مراحل پیچیده و پیشرفته و پیوندها برای ایمپلنت، خواننده را در مسیر مطلوبی هدایت می‌نماید و بنابراین دندانپزشکان عمومی، دانشجویان دوره دکتری، رزیدنت‌ها و متخصصین بر مبنای دانش مورد نیاز خود می‌توانند بهره‌گیری نمایند.

کتاب اصول جراحی دهان فک و صورت نوین پیترسون 2019 جلد 1

بخش 1: اصول جراحی

فصل 1: ارزیابی وضعیت سلامت قبل از عمل

فصل 2: پیشگیری و مدیریت فوریت‌های پزشکی

فصل 3: اصول جراحی

فصل 4: ترمیم زخم

فصل 5: گنترل عفونت در جراحی

فصل 6: کنترل درد و اضطراب در اعمال جراحی

 

بخش 2: اصول خارج کردن دندان

فصل 7: وسایل مورد استفاده در جراحی ابتدایی دهان

فصل 8: اصول خارح کردن دندان به روش ساده

فصل 9: اصول خارج کردن دندان‌های پیچیده‌تر

فصل 10: اصول درمان خارج‌سازی دندان‌های نهفته

 

بخش 3: جراحی پیش از پروتز و ایمپلنت

فصل 13: جراحی پیش از پروتز

فصل 14: درمان ایمپلنت: مفاهیم اصلی و تکنیک‌ها

فصل 15: درمان ایمپلنت: مفاهیم پیشرفته و موارد پیچیده

سایر کتابهای مرتبط

کتاب هایی که کاربران دیگر خریده اند

پرفروش های دندانپزشکی/مرجع

10%
کد کتاب : 101048

انتشارات رویان پژوه

358,000 تومان322,200 تومان