آخرین بروزرسانی پنچشنبه 1403/05/04
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. پیراپزشکی
  3. اتاق عمل
  4. اصول و فنون مهارت های بالینی
دارای 10% تخفیف

اصول و فنون مهارت های بالینی

کد کتاب 102758

مطابق با سرفصل درسی رشته کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی

تعداد صفحه
130
چاپ
تک رنگ
زبان
فارسی
سال نشر
1402
شابک
9786001016202
قطع
وزیری
نوبت چاپ
هفتم
نویسنده
مرتضی نصیری - ملوک حمید - سمیرا جبلی و همکاران

خرید کتاب اصول و فنون مهارت های بالینی با 10 درصد تخفیف

کتاب اصول و فنون مهارت های بالینی اتاق عمل

 قابل استفاده برای واحد عملی و نظری، توضیح ساده، قابل فهم و گام به گام پروسیژرهای مختلف بالینی، استفاده از تصاویر هدف برای هر یک از پروسیژرهای بالینی جهت فهم بهتر مطالب، سازماندهی متن بر اساس آخرین سرفصل دروس کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل، استفاده از جدیدترین منابع علمی مربوطه

 

کتاب اصول و فنون مهارت‌های بالینی

مجموعه حاضر کتاب «اصول و فنون مهارت‌های بالینی» می‌باشد که جهت واحد عملی و نظری این واحد درسی در مقطع کارشناسی پیوسته رشته تکنولوژی اتاق عمل تدوین شده است. کتاب حاضر منطبق با سرفصل جدید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گردآوری و تألیف شده است و یک مرجع کاربردی و قابل استفاده برای کلیه اساتید محترم، دانشجویان تکنولوژی اتاق عمل و تکنولوژیست‌های اتاق عمل شاغل در بالین است. مجموعه حاضر شامل 8 فصل است و رایج‌ترین پروسیجرهای مورد نیاز یک تکنولوژیست جراحی به صورت کاملاً واضح و گام به گام تشریح شده است. در مجموعه حاضر سعی شده برای هر پروسیژر ابتدا هدف از انجام آن و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای آن ارائه شود و سپس مراحل هر پروسیژر بر اساس منابع معرفی شده توسط شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی و مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مقالات چاپ شده در بانک‌های اطلاعاتی معتبر آورده شود. با توجه به تجربه مؤلف که به صورت اختصاصی در رشته اتاق عمل تحصیل نموده و اکنون نیز مدرس این رشته می‌باشد، در این کتاب سعی شده است که مطالب به زبان ساده، قابل فهم و گام به گام نگارش شوند و مطالب درسی براساس یک توالی منظم طبقه بندی گردد، به گونه ای که باعث افزایش درک فراگیر شود.

همچنین برای تقویت جنبه بصری یادگیری، تصاویر زیبا و با کیفیت برای هر پروسیژر یا هر مرحله از پروسیژر ارائه شده است. علاوه بر این، در این مجموعه معادل تمامی اختصارات پزشکی برای اولین بار به طور کامل و در صورت تکرار به صورت اختصار آورده شده است تا به درک بیشتر فراگیر کمک نماید. همچنین در این کتاب سعی شده معادل انگلیسی تمامی اصطلاحات پزشکی برای اولین بار در پاورقی آورده شود. لذا، کتاب حاضر یکی از جامع‌ترین منابع در زمینه آموزش اصول و فنون مهارت‌های بالینی برای تکنولوژیست‌های اتاق عمل است.

کتاب اصول و فنون مهارت‌های بالینی 

فصل 1: مفهوم سلامتی و بیماری

فصل 2: علائم حیاتی

فصل 3: تزریقات

فصل 4: کاتتریزاسیون مجرای ادراری

فصل 5: لوله ­گذاری دستگاه گوارش

فصل 6: انما (تنقیه)

فصل 7: پانسمان زخم

فصل 8: مسائل اخلاقی در ارتباط با مرگ و مراقبت از جسد

سایر کتابهای مرتبط

10%
کد کتاب : 105736

انتشارات جامعه نگر

149,000 تومان134,100 تومان
10%
کد کتاب : 103600

انتشارات جامعه نگر

219,000 تومان197,100 تومان

کتاب هایی که کاربران دیگر خریده اند

پرفروش های پیراپزشکی/اتاق عمل

5%
کد کتاب : 100344

انتشارات صبورا

890,000 تومان845,500 تومان