با عضویت در وب سایت، می توانید به تمامی کتاب ها دسترسی کامل داشته باشید - درحال حاضر فقط بخشی از کتاب ها را مشاهده می کنید
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. علوم پزشکی
  3. اورژانس
  4. کتاب جامع تروما
دارای 20% تخفیف
کتاب جامع تروما حیدری

کتاب جامع تروما

کد کتاب 102378

کتاب جامع تروما

مراقبت پیش بیمارستانی تا پس از ترخیص تروما

تعداد صفحه
172
چاپ
سیاه و سفید
زبان
فارسی
سال نشر
1396
شابک
9786008532439
قطع
وزیری
نوبت چاپ
اول

خرید کتاب جامع تروما

کتاب جامع تروما

این کتاب با دیدگاه شناسایی سیستم تروما و زنجیره مراقبت از تخصصی تا توانمندساز نگارش شده است. این فصول بر مراقبت پیش بیمارستانی، بیمارستانی و پس از ترخیص تاکید میکند. در فصول انتهایی نیز دریچه ایی بر انواع تروماها و رویارویی با آنها می باشد.

|

کتاب جامع تروما


کتاب جامع تروما

تصویر 1 کتاب کتاب جامع تروما

کتاب جامع تروما

مراقبت از تروما و به خصوص مولتیپل تروما (multiple trauma)، چند رشته‌ای و در امتداد یک زنجیره است که شامل تمام مراحل مراقبت پیش بیمارستانی، بیمارستانی و بعد از ترخیص است. صدمات حاصل از تروما را می‌توان با عملیات بازدارنده پیش از صدمه (ایمنی اولیه)، در زمان صدمه (ثانویه)، و بعد از صدمه تحت تاثیر قرار داده و به حداقل رساند. مدیریت مناسب بیماران ترومایی، عاملی تعیین کننده در سلامت بازماندگان سوانح و حوادث می‌باشد. هدف نهایی از مراقبت‌های سیستمی تروما، از یک سو، جلوگیری از مرگ و میر و کاهش شدت صدمات،  از سوی دیگر برای تضمین بهبود، حصول بهترین کارایی، سلامت قربانبان حوادث و بازگشت آن‌ها به جامعه است. لذا این کتاب با دیدگاه شناسایی سیستم تروما و زنجیره مراقبت از تخصصی تا توانمندساز نگارش شده است. این فصول برای مراقبت پیش بیمارستانی، بیمارستانی و پس از ترخیص تاکید می‌کند. در فصول انتهایی نیز دریچه‌ای بر انواع تروماها و مواجهه با آن‌ها می‌باشد.

کتاب جامع تروما

فصل 1: مراقبت و توانبخشی تروما: ضرورت و اهمیت

فصل 2: اورژانس‌های پیش بیمارستانی

فصل 3: مراقبت‌های پیش بیمارستانی در تروما

فصل 4: توانبخشی تروما

فصل 5: الزامات و گایدلاین ارائه سیستمی مراقبت تروما

فصل 6: پرستاری توانبخشی و مولفه‌های موثر در توانبخشی تروما

فصل 7: تروما و انواع آن