آخرین بروزرسانی سه شنبه 1403/05/02
  1. انتشارات جعفری نوین
  2. علوم پزشکی
  3. طب داخلی
  4. سندرم های بالینی در بیماری های عفونی مندل 2020
دارای 10% تخفیف

سندرم های بالینی در بیماری های عفونی مندل 2020

کد کتاب 121099

تب، عفونت‌های تنفسی فوقانی، عفونت‌های ریوی و برونکیال

زیرنظر و ویرایش: دکتر ایلاد علوی درزم

تعداد صفحه
320
چاپ
سیاه و سفید
زبان
فارسی
سال نشر
1399
شابک
9786004249737
قطع
وزیری
مترجم
دکتر ایلاد علوی درزم - دکتر محمد مهدی ربیعی
نوبت چاپ
اول
نویسنده
مندل

خرید کتاب سندرم های بالینی در بیماری های عفونی مندل 2020 با 10 درصد تخفیف

کتاب سندرم‌های بالینی در بیماری‌های عفونی مندل 2020

درسنامه Mandell, Douglas, and Bennett`s Principles and Practice of Infection Diseases شاید معتبرترین کتاب در زمینه‌‌ی بیماری‌های عفونی در سراسر جهان باشد. ویرایش نهم آن نیز اخیرا منتشر شده و نزدیک به دو دهه است که به عنوان مرجع تخصصی رشته‌ی بیماری‌های عفونی و آزمون‌های مربوط به این رشته در سطح رزیدنتی و فلوشیپ در ایران مطرح است.

روشن است که مطالعه‌ی کتاب‌ها و مقاله‌های پزشکی که با سرعتی غیر قابل وصف و به طور مداوم در حال انتشار، تغییر و ویرایش هستند از منابع اصلی و زبان انگلیسی بسیار سودمندتر و کارآمدتر است. اما از سویی دیگر کتاب مورد اشاره، از آن دست درسنامه‌هایی است که عمدتا مجموعه‌ای از مقالات و پژوهش‌هایی متعدد شالوده متن آن را تشکیل می‌دهند و لذا با این که برای ارجاع سودمند است اما به منظور یادگیری و گذراندن آزمون‌ها و مهم‌تر از آن مرورهای سریع موجب سردرگمی خواننده می‌شود؛ که البته چنین روش مرجع‌خوانی و طرح‌ سوال‌هایی کاملا منطبق بر متن کتب مرجع نیز در کمتر مجموعه‌ی دانشگاهی معتبر در دنیا مورد تایید است و به مرر زمان به ویژگی‌های منحصر به فرد در دانشگاه‌های کشورمان تبدیل شده که قطعه نیازمند بازنگری است.

هدف اصلی از انتشار کتاب پیش رو تنها ارائه‌ی ترجمه آن نبوده، بلکه هدف، ایجاد انسجام در متن، خارج کردن ساختار آن از مجموعه‌ی مطالعات گوناگون و گاه سردرگم‌کننده و تبدیل آن به متنی سرراست‌تر و نیز تعدیل مطالب گاهی تکراری و زمان‌بر برای مرورهای سریع‌تر بوده است. البته سعی شده است که هیچ مطلب و مورد قابل اعتنا و اهمیتی کنار گذاشته نشده باشد؛ و به خوانندهع اطمینان داده شود که نیازی به بازگشت مکرر به متن اصلی برای اطمینین از قلم نیافتادن موارد و مطالب مهم نیست. روی‌هم‌رفته نیز جملات جرح و تعدیل شده ناچیز هستند و کتاب به متن اصلی وفادار مانده است. یکی دیگر از عللی که باعث می‌شود برخی از ساختارهای به ظاهر متجانس در متن اصلی انگلیسی چندان تغییرات عده‌ای در متن فارسی به خود نبیند اجرای شیوه‌ی ملانطقی در طرح سوالات آزمون‌های پزشکی در کشور ماست و تغییر تمامی شالوده‌ی متن شاید داوطلب‌های این آزمون را دچار سردرگمی در پاسخ‌گویی به آن سوالات کند.

ترجمه‌ی متون تخصصی عملا با نوشته‌های ادبی متمایز است و مهم‌ترین تفاوت شاید نامانوس بودن و نامطلوب بودن واژه‌سازی و معادل‌یابی برای تمامی واژه‌های لاتین جا افتاده در این موضوعات است و گاهی به کارگیری واژه‌ی فارسی برای اصطلاحی علمی کاملا منجر به اشکال در فهم موضوع می‌شود. لذا از ترجمه‌ی لفظ به لفظ و واژه‌سازی‌های بی‌مورد و نامانوس پرهیز شده است.

کتاب پیش رو کتاب سوم از مجموعه کتب ترجمه و تلخیص درسنامه مذکور است که به بخش اول سندرم‌های بالین و در بیماری‌های عفونیاختصاص داده شده است. این کتاب شامل فصول و مباحث طب، عفونت‌های تنفسی فوقانی و عفونت‌های برونش، پلورا و ریه است. تغییرات عمده در در ویرایش جدید در فصل‌های Fever, Pleural effusion, Lung abscess, Acute Exacerbations of Chroonic Obstructive Pulmonary Disease و Cystic Fibrosis داده شده و عملا بازنویسی کامل صورت گرفته است. سایر فصول ضمن تفاوت‌هایی که با ویرایش پیشین داشته‌اند اما در مجموع میزان تغییرات اندک بودند.

کتاب سندرم‌های بالینی در بیماری‌های عفونی مندل 2020

فصل 55: تنظیم دما و پاتونژ تب

فصل 56: تب با منشأ ناشناخته (FUO)

فصل 57: بیماری حاد با تب و راش (بثورات جلدی)

فصل 58: سرماخوردگی

فصل 59: فانرژیت

فصل 60: لانرژیت حاد

فصل 61: اوتیت خارجی، اوتیت داخلی و ماستوییدیت

فصل 62: سینوزیت

فصل 63: اپیگلوتیت

فصل 64: عفونت‌های حفره‌ی دهانی، گردن و سر

فصل 65: برونشیت حاد

فصل 66: تشدیدهای حاد بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی

فصل 67: پنومونی حاد

فصل 68: پلوفورال افیژیون و آمپیم

فصل 69: آبسه باکتریال ریه

فصل 70: پنومونی مزمن

فصل 71: سیستسک فیبروزیس

سایر کتابهای مرتبط

8%
کد کتاب : 189787

انتشارات آرتین طب

450,000 تومان414,000 تومان

کتاب هایی که کاربران دیگر خریده اند

10%
499,000 تومان449,100 تومان

پرفروش های علوم پزشکی/طب داخلی

10%
1,500,000 تومان1,350,000 تومان
10%
کد کتاب : 101743

انتشارات آرتین طب

59,800 تومان53,820 تومان